Dorëheqja e Valdrin Pjetrit, Fuga: Voltana Ademi do fitojë bindshëm

Kliko per me shume info

Akademiku i njohur, Artan Fuga ne nje reagim pas vendimit të Valdrin Pjetrit për t’u dorëhequr nga posti i kryebashkiakut të Shkodrës, e paraqet situatën e krijuar në politikën shqiptare dhe atë që pritet të ndodhë pas dorëheqjes së Pjetrit si nje stad te ri te krizes.

Sipas Fuges, KQZ do kërkojë datë zgjedhjesh, Presidenti Meta do thotë për 13 tetorin, kryeministri Rama do e pranojë si rast të veçantë Shkodrën, ndërsa kryedemokrati Basha do fusë kandidatin e PD në lojë, Voltana Ademin, e cila do të fitojë bindshëm.

Kliko per me shume info

Mesazhi i Fugës:
Politike si nje loje yci. M’a ka sugjeruar papagalli im, sikurse ju thashe dje, kandidati per t’u bere kryetar bashkie ne Shkoder do te jepte doreheqjen. Gjithcka i ngjan nje loje yci me detyrim e percaktim. Askush nuk leviz dot. Komisioni i zgjedhjeve do te kerkoje nje date zgjedhjesh. Presidenti Meta do t’u thote j’a ku e keni 13 tetorin.

Kryeministri Rama do ta pranoje si rast i vecante i Shkodres. Kryetari i pd Basha do te fusi kandidatin e pd ne loje, por do te veje kusht edhe zgjedhjet e keshilltareve. Zonja Ademi do te jete kandidate. Me pas do te behen zgjedhjet dhe Voltana do te fitoje bindshem.

Pastaj, mocioni kunder Presidentit per ta denuar se ka dekretuar 13 tetorin do te shkrije ne uje. Pastaj…, papagalli me thote: mos i trego te gjitha cfare te kam thene qysh sonte…. Do te bejne sikur nuk duan, nderkohe loja eshte me detyrim e percaktim.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here