Paralajmërohet valë e re e të nxehtit në jugperëndim të Evropës

Kliko per me shume info

Një valë e të nxehtit afrikan pritet të regjistrohet javën e ardhshme në pjesën jugore të Europës.

Sipas meteorologut Edoardo Ferrara të “3bmeteo.com” intensiteti më i lartë i nxehtësisë do të regjistrohet në pjesën qendër jugore të Italisë dhe jugperëndim të Ballkanit, me temperatura që do të kalojnë 34-35 gradë.

Kliko per me shume info

Muaji korrik 2019 ka qenë muaji më i nxehtë në botë i regjistruar ndonjëherë, njoftoi dje Agjencia Atmosferike Amerikane NOAA, duke konfirmuar matje të publikuara nga Bashkimi Europian para disa ditësh.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here