Basha: Në raportet ndërkombëtare, Rama më i korruptuari i Ballkanit

Kliko per me shume info

Lideri demokrat Lulzim Basha u shpreh sot se në bazë të raporteve ndërkombëtare, Edi Rama del Kryeministri më i korruptuar në Ballkan.

Sipas Bashës, asnjë investor i huaj nuk ka ardhur në Shqipëri gjatë 6 viteve të fundit, duke e bërë vendin tonë të krahasueshëm me Korenë e Veriut.

Kliko per me shume info

Statusi i plotë i Bashës në Facebook:

Të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. Ai vjedh Shqipërinë me një bandë oligarkësh grabitqarë dhe pastron paratë e drogës dhe krimit.

Për të mbrojtur bandën e tij, Edi Rama përzuri investitorët e huaj dhe i zëvendësoi me klientët e tij. Të gjitha investimet perëndimore po largohen nga Shqipëria.

Asnjë investim të huaj nuk ka sjellë Hajduti Psiqik në Shqipëri në 6 vjet. Shqipëria dhe Koreja e Veriut janë të vetmet vende në planet, pa asnjë investim të ri të huaj në 6 vitet e fundit.

Pa investime të huaja nuk ka zhvillim ekonomik, nuk ka vende të reja pune, nuk ka mirëqenie. Investimet e huaja janë të domosdoshme për çdo vend. Me Edi Ramën nuk ka investime, nuk ka zhvillim, nuk ka punësim, por vetëm grabitje, vjedhje, varfëri dhe papunësi.

Që të zhvillojmë ekonominë dhe të marrim investime, duhet të largojmë hajdutin psiqik dhe bandën e tij.

#HajdutiPsiqik #Ramaik#ShqipëriaSiEuropa

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here