Haradinaj zotohet si Berisha: Kurrë nuk e lë pa ndërtuar autostradën

Kliko per me shume info

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj zotohet se do ta ndërtojë autostradën e Dukagjinit dhe për këtë sjell në kujtesë zotimin e Berishës për Rrugën e Kombit.

“Kurrë nuk e lá pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit

Kliko per me shume info

Kur pat ardhë Sali Berisha në Kosovë para disa vjetëve, më pat thanë: “S’kam me lanë gur pa lëvizë, nëse është nevoja dhe kurrë nuk e lá pa e ndërtu Rrugën e Kombit”! Edhe unë po ju them Dukagjin, Kurrë nuk e lá pa e ndërtu Autostradën e Dukagjinit!”, shkruan ai në facebook.

Kujtojmë se Haradinaj është dorëhequr nga detyra dhe drejton qeverinë përkohësisht deri kur Presidenti të shpallë datën e zgjedhjeve të parakohshme

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here