Parkim i gabuar/ Në 72 orët e fundit policia ka vendosur 1,350 gjoba

Kliko per me shume info

Përveç patrullimeve të shtuara nga policia për evidentimin e shkeljeve, që janë burim i shtuar për aksidente rrugorët e kryeqytetit, tre ditët e fundit kanë shtuar ndjeshëm prezencën dhe fokusin e patrullave, për evidentimin dhe dokumentimin e parkimeve të gabuara në kryeqytet.

Sipas policisë, në vetëm 72 orët e fundit janë konstatuar dhe proceduar administrativisht 1,350 mjete të ndryshme, për pushim dhe qëndrim të gabuar.

Kliko per me shume info

Mjetet e parkuara gabim janë gjetur më së shumti mbi trotuare, në vendet e rezervuar, në vendkalime këmbësorësh, në rresht të dytë etj.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here