Vinin nga Tunizia, autoritetet italiane shpëtojnë 57 emigrantë

Kliko per me shume info

Autoritetet italiane kanë shpëtuar 57 emigrantë, të cilët janë dërguar në Ishullin Lampedusa.

Emigrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të Lampione dhe janë dërguar për në Lampedusa në orët e vona të së shtunës.

Kliko per me shume info

Siç raporton agjencia Ansa, në mesin e migrantëve të shpëtuar ishte edhe një grua shtatzënë.

Besohet se migrantët që po udhëtonin me këtë bark vinin kryesisht nga Tunizia.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here