Lajmi i fundit

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, kreu i PD deklaratë për mediat

Ambasadori i ri i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, ka shkuar këtë mesditë në selinë blu. Mësohet se kryediplomati gjerman po zhvillon një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Nuk dihet ende se çfarë po diskutohet mes dy zyrtarëve, por pas takimit pritet që Basha të dalë në një deklaratë për media.

Vendi ynë ndodhet në një krizë të thellë politike prej disa muajsh, ndërsa nuk ka asnjë tentativë nga ana e politikanëve për të gjetur zgjidhje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close