Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

E FUNDIT/ Jepnin kredi fiktive duke përfituar miliona euro, jepet masa për 7 punonjësit

Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona dhe një i cili është shpallur në kërkim, pjestarë të një fondi që jepte kredi.

Përfitimet nga kreditë fiktive, nëpërmjet një skeme mashtrimi, në total deri tani llogariten deri në 3.7 milion euro. Në pranga të policisë ka rënë drejtoresha, oficerë kredie si edhe të tjerë ndërmjetësues dhe sekserë.

Ditën e sotme Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 7 punonjësit midis të cilëve janë: Matilda Domi, Bertina Kanani, Mihal Hanxhari, Orkida Driza, Albana Imami.

Ndërkohë që vazhdojnë hetimet intensive për evidentimin e përmasave të kësaj skeme mashtrimi dhe përftimit nëpërmjet këtyre kredive fiktive

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.