E FUNDIT/ Jepnin kredi fiktive duke përfituar miliona euro, jepet masa për 7 punonjësit

Kliko per me shume info

Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona dhe një i cili është shpallur në kërkim, pjestarë të një fondi që jepte kredi.

Përfitimet nga kreditë fiktive, nëpërmjet një skeme mashtrimi, në total deri tani llogariten deri në 3.7 milion euro. Në pranga të policisë ka rënë drejtoresha, oficerë kredie si edhe të tjerë ndërmjetësues dhe sekserë.

Kliko per me shume info

Ditën e sotme Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 7 punonjësit midis të cilëve janë: Matilda Domi, Bertina Kanani, Mihal Hanxhari, Orkida Driza, Albana Imami.

Ndërkohë që vazhdojnë hetimet intensive për evidentimin e përmasave të kësaj skeme mashtrimi dhe përftimit nëpërmjet këtyre kredive fiktive

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here