Aktualitet

Lulzim Basha paralajmëron Arta Markun dhe Donika Prelën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat nga selia blu pas takimit me ambasadorin gjerman, u shpreh se Prokuroroia e Përgjitshme është kthyer si një shtojcë e krimit ku mbështet rilindjen.

Duke folur për tranferimin e dosjes “184”, Basha deklaroi se Donika Prela dhe Arta Marku për këtë trasferim janë tashme të dënuara me ligj.

“Prokuroria po vepron si pjesë e grupit të strukturuar kriminal të Rilindjes dhe janë duke e mbrojtur. Guximi që kanë marrë për tu përpjekur për të mbyllur një cshtëje që e ka marrë vesh gjitëh bota tregon që dëshpëtimi e Edi Ramës i cili do të shkojë drejt vetflijmit.

Të dyja Arta Marku dhe Donika Prela janë të dënuara nga ligji, siç ishte përfshirja e kriminelëve, deputetëve, oficerëve, më të lartë të Partisë Socialiste për të vjedhur zgjedhjet. Kanë zgjedhur dhe meritojnë që të quhen “Katica”.- u shpreh Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close