Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Napoli kërkon ish-lojtarin e Juventus, pasi me Icardin dështoi

Dita e sotme ishte dhe afati i fundit që i kishin vendosur drejtuesit e Napolit Mauro Icardi për transferimin tek klubi i tyre. Mirëpo argjentinasi mësohet se i ka thënë ‘Jo’ kërkesës së tyre.

Për këtë arsye klubi napolitan po mendon për një alternativë tjetër. Bëhet fjalë për sulmuesin spanjoll Fernando Llorente, i cili pas përfundimit të kontratës te skuadra e Tottenham është një lojtarë i lirë.

Spanjolli ka dhënë miratimin e tij për tu transferuar në Serie A, ku do të ishte një rikthim për të, pasi më parë ka luajtur për 3 sezone me Juventusin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.