Aktualitet

Zjarri masiv përfshin ullishten, rrezikohen edhe disa banesa

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Hekal të Mallakastrës. Burimet paraprake pohojnë për  se nën zjarr janë sipërfaqe të tëra me ullishte, ndërkohe që rrezikohen edhe disa banesa.

Zjarri ka rënë rreth orës 16:00 të pasdites së sotme dhe favorizohet nga terreni dhe erërat e forta ndërkohë terreni gjithashtu paraqet vështirësi në lokalizimin dhe shuarjen e tij.

Në vendngjarje kanë mbërritur 2 zjarrëfikëse të Shërbimit Zjarrëfikës në  Ballsh, ndërsa po shkojnë edhe ndihma dhe përforcime nga Patosi dhe Fieri.

Nuk dihen ende rrethanat e renies së zjarrit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close