Zjarri masiv përfshin ullishten, rrezikohen edhe disa banesa

Kliko per me shume info

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Hekal të Mallakastrës. Burimet paraprake pohojnë për  se nën zjarr janë sipërfaqe të tëra me ullishte, ndërkohe që rrezikohen edhe disa banesa.

Zjarri ka rënë rreth orës 16:00 të pasdites së sotme dhe favorizohet nga terreni dhe erërat e forta ndërkohë terreni gjithashtu paraqet vështirësi në lokalizimin dhe shuarjen e tij.

Kliko per me shume info

Në vendngjarje kanë mbërritur 2 zjarrëfikëse të Shërbimit Zjarrëfikës në  Ballsh, ndërsa po shkojnë edhe ndihma dhe përforcime nga Patosi dhe Fieri.

Nuk dihen ende rrethanat e renies së zjarrit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here