Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

E FUNDIT/ Drejtësia gjermane pranon ekstradimin e Arbër Cekajt

Sipas informacioneve drejtësia gjermane ka pranuar pas më shumë se një viti e gjysmë ekstradimin nga Gjermania të pronarit të “Arbri Garden”, sa i përket trafikimit të 613 kg kokainë përmes kompanisë së tij.

Vendimi mësohet të jetë marrë rreth 20 ditë më parë, ndërsa ky vendim vjen pas kërkesave të shumta që Cakaj ka bërë ndaj drejtësisë gjermane për ekstradimin e tij.

Ndërkohë ende mbetet e pazyrtarizuar data se kur do të ndodh ky ekstradim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.