Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Jahti 400 milion dollar zbarkon në Sarandë, kush është turisti VIP që vizitoi qytetin

Ka mbërritur sot në Sarandë me Yachtin “Katara”, pronë e Emirit të Katarit, për një vizitë private, Sheikh Hamad Bin Khalifa Al-Thani, babai i Emirit të Katarit.

Jahti kushton 400 milion dollar dhe zbarkoi në Sarandë për t’u furnizuar me karburant nisur nga fakti se qeveria shqiptare ua shet pa akcizë karburantin jahteve.

Sheikh Hamad Bin Khalifa Al-Thani u prit në port nga i ngarkuari me Punë në Ambasadën e Katarit në Shqipëri, ndërsa qëndroi në Sarandë për një kohë rreth 3 orë.

Sheikh Hamad Bin Khalifa Al-Thani, babai i Emirit të Katarit, ka qenë për vizitë në Sarandë edhe vitin e kaluar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.