Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Përplasen 10 makina mes qytetit, lëndohen 3 shtetas (VIDEO)

Live nga vendi i ngjarjes: Aksident i tmerrshëm në qendër të Prishtinës

Gepostet von Gazeta Express am Freitag, 23. August 2019

 

Të paktën 10 makina janë përfshirë në një aklsident të shumëfishtë gjatë ditës së sotme në kryeqytetin e Kosovës e ku si pasojë e të cilit kanë mbetur të plagosur 3 persona.

Sipas Policisë së Kosovës janë përfshirë në aksident 9 vetura dhe një kamion, e të lënduar kanë mbetur tre persona.

“Rreth orës 13:00 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira 9 vetura dhe një kamion”, tha Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë në Prishtinë.

Më vonë, u bë me dije se si pasojë kanë mbetur të lënduar tre persona.

“Si pasojë e aksidentit deri tani ndihmë mjekësore u është ofruar tre personave. Me rastin po merren njësitet përkatëse”, bëhet e ditur.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur para pak minuta në rrugën ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë, ku një kamion i kompanisë ‘Pastrimi’ ka shkaktuar një aksident masiv në të cilin janë përfshirë 9 makina dhe janë lënduar 3 persona.

Dyshohet se aksidenti ka ardhur si pasojë e një defekti të kamionit të kompanisë ‘Pastrimi’, që ka bërë ta humbasë kontrollin dhe të dalë në trasenë e kundërt duke goditur makinat që po lëviznin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.