Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Rama publikon fotot: Kanioni i Holtës nuk preket, prishet HEC-i (FOTO)

Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket🤚Për ne PO-ja është PO👍 dhe JO-ja…

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 23. August 2019

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot nga prishja e ndërtimeve që ishin bërë në kanionin e Holtës, ku ishte dhënë leje për HEC. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se ky HEC nuk do ndërtohet aty.

“Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket. Për ne PO-ja është PO dhe JO-ja është JO.

Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty.

Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi. Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem“, – shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.