Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Rama shemb digën në kanionin e Holtës, pyetje publike: Po në Valbonë pse nuk shemben HEC-et?!

Qeveria ka vendosur shembjen e diges se HEC-it te ngritur ne kanionin e Holtes. Lajmi eshte bere publik nga kryeministri Edi Rama me ane te nje njoftimi dhe fotove te publikuara ne faqen e tij zyrtare.

Qytetaret duket se e mirepresin kete lajm, por pyetja publike per kryeministrin ne kete rast do te ishte: Pse per Holten vepruar ne kete menyre dhe per Valbonen Jo?

A eshte Valbona me pak e bukur se Holta? Edhe ne Valbone digat ishin ne fazen e ndertimit ne kohen qe plani per shkaterrimin e lumit u publikua dhe u kundershtua nga banoret e zones te cileve u jane falsifikuar firmat.

Me poshte publikimi i Rames:
Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket?

Për ne PO-ja është PO? dhe JO-ja është JO?

Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty?

Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi? Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem?

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.