Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Sulm me armë në SHBA, vritet 8-vjeçarja, 3 të plagosur

Një vajzë 8-vjeçare është vrarë dhe tre persona të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në St. Louis, Missouri të SHBA-së.

Ngjarja ka ndodhur pak metra larg vendit ku po zhvillohej një ndeshje futbolli në shkollën e mesme Soldan.

Dy djem adoleshentë dhe një grua mbetën të plagosur nga plumbat, ndërkohë policia nuk ka dhënë ende një version për ngjarjen apo për autorin e dyshuar, raportojnë mediat amerikane.

Autoritet policore thanë se vajza 8-vjeçare e cila mbeti e vrarë, ka qenë e shoqëruar në kohën kur nisën të shtënat. Që nga muaji prill, 12 fëmijë apo adoleshentë kanë ndërruar jetë në Missouri, si pasojë e të shtënave me armë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.