Sulmohet nga ariu efektivi, paraqitet në spital për ndihmë mjekësore

Kliko per me shume info

Një efektiv policie gjatë ditës së djeshme, në Pejë është sulmuar nga ariu.

Gjatë këtij sulmi polici ka arritur ta të shpëtojë nga kafsha e egër duek mundur që të neutralizojë sityuatën dhe të largohet pa agravuar më tej situatën duke shmangur kështu edhe rrezikun e madh për jetën.

Kliko per me shume info

Nga ky sulm sipas informacioneve të marra nga mediat kosovare, polici është detyruar të marrë edhe tyrajtim të specializuar mjekësor.

Gjendja shëndetësore e efektivit të policisë momentalisht nuk dihet se si është saktësisht por  flitet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here