Kosova - Rajoni

Sulmohet nga ariu efektivi, paraqitet në spital për ndihmë mjekësore

Një efektiv policie gjatë ditës së djeshme, në Pejë është sulmuar nga ariu.

Gjatë këtij sulmi polici ka arritur ta të shpëtojë nga kafsha e egër duek mundur që të neutralizojë sityuatën dhe të largohet pa agravuar më tej situatën duke shmangur kështu edhe rrezikun e madh për jetën.

Nga ky sulm sipas informacioneve të marra nga mediat kosovare, polici është detyruar të marrë edhe tyrajtim të specializuar mjekësor.

Gjendja shëndetësore e efektivit të policisë momentalisht nuk dihet se si është saktësisht por  flitet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close