Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Karburanti shpërtheu në flakë në mesnatë, 6 të plagosur në Lezhë

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi në një karburant pranë kryqëzimit të Shënkollit, në Lezhë.
Pesë persona po marrin mjekim në urgjencën e Lezhës, ndërsa një person që ndodhet në gjendje kritike për jetën është nisur drejt Tiranës me djegie në masën 40 për qind.

Karburanti ‘Eko’ u përfshi mbrëmjen e sotme nga flakët si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi. Pas disa minutash, zjarrfikëset kanë vënë nën kontroll zjarrin, duke shmangur rrezikun e përfshirjes nga flakët të depozitave të karburantit. Zjrri është shuar totalisht dhe asnjë rrezik nuk paraqitet në zonë.
Nga flakët u dëmtuan edhe disa automjete që ndodheshin aty prane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.