Aktualitet

Përfshihet nga flakët fshati në Librazhd, ndërhyjnë zjarrfikëset

Fshati Velcan në Librazhd është përfshirë nga zjarri mesditen e sotme.

Flakët janë përhapur në një zonë kodrinore duke dëmtuar edhe disa bimë drusore.

Shefi i repartit zjarrfikës në bashkinë Librazhd bën me dije për mediat se zjarri ka qenë i përmasave të mëdha.

Zjarrfikëset kanë ndërhyrë në kohë duke bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close