Tjetër taksë në rrugën e Kombit, hyn në fuqi nga data 1 Shtator

Kliko per me shume info

Përveç taksës së vendosur prej kohësh, përdoruesve të Rrugës së Kombit do t’iu duhet të përballen me një tjetër përvojë, dhe është fjala për mjetet e tonazhit të rëndë.

Burime për Faxweb bëjnë me dije se, nga data 01 Shtator i këtij viti, në tollin e pagesës së Rrugës së Kombit do të vendoset edhe peshorja për automjetet e tonazhit të rëndë.

Kliko per me shume info

Të njëjtat burime thonë se në këtë linjë të rëndësishme rrugore, do të vendoset taksë shtesë për mjetet që kalojnë limitet e peshës së përcaktuar detaje për të cilën pritet të zbardhen në vijim.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here