20 vjet karrierë, Samuel E’to i thotë lamtumirë futbollit

Kliko per me shume info

Kishte dashurinë e të gjithë tifozëve për plot 20 vjet.

Por së fundmi legjenda e Kamerunit Samuel E’to ka vendosur që t’i japë fund karrierës futbollistike, pas përfundimit të kontratës më Qatar FC.

Kliko per me shume info

Sulmuesi 38 vjeçar e njoftoi lajmin në llogarinë e tij në Insatgram.

Fundi. Drejt një sfide të re. Faleminderit të gjithëve, Dashuri e madhe.

E’to la pas në karrierë të shkëlqyer. Autori i 199 paraqitjeve me fanellën e Barcelonës, Samuel ka fituar shumë tituj gjatë karrierës së tij, si për shembull tre Champions League (2006 dhe 2009 me Barça, 2010 me Inter), dy Kupa Kombet e Afrikës me Kamerun (2000 dhe 2002) ose një titull kampion Olimpik.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here