Jahti në Shëngjin, zbulohet emri i milionerit turk dhe dyshimet për zhdukjen e tij

Kliko per me shume info

Të reja me rëndësi mësohen nga jahti milionerit turk, që u gjet i braktisur sot në ujërat shqiptare dhe u ankorua në portin e Shëngjinit nga Policia .

Sipas dokumentacionit të rregullt dhe një pasaporte që u gjet brenda në jaht, ai është pronë e shtetasit turk Sevgin Yavuz, 53 vjeç.

Kliko per me shume info

Mësohet se 53-vjeçari është biznesmen i famshëm në Turqi dhe ka qënë për pushime në Adriatik. Më parë ka qenë në Malin e Zi dhe kishte dalë me jaht nga porti i Tivarit.

Roja i portit të Shëngjinit, Nikoll Doda, tregoi sesi peshkarexhat e kanë parë jahtin luksoz me motor të ndezur në det të hapur. Ai dyshon se jahti është braktisur, pasi pronari mund të jetë mbytur ose vrarë. Hetimet vazhdojnë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here