Aktualitet

Gjakosën turistin rus në Vlorë, identifikohen autorët

Identifikohen dy personat që dhunuan pasditen e sotme turistin rus në zonën e “Ujit të Ftohtë”.

Policia e Vlorës bën me dije se dy adoleshentë janë identifikuar me iniciale K.A dhe K.L.

Dy të rinjtë u pikasën nga turisti duke dhunuar një qen në afërsi të një ndërtese të braktisur. Por ai teksa ka parë skenën e turpshme ka dalë nga makina duke kërkuar llogari nga të rinjtë se pse po dhunonin qenin.

Në këtë moment, të rinjtë kanë dhunuar edhe turistin rus i identifikuar si Sergey Dzambula dhe në trupin e tij shquhen qartë shenjat e dhunës ku dhe është gjakosur. Veprimi i turpshëm i të rinjve nuk ka përfunduar me kaq. Ata nën demonstrimin e forcës kanë tentuar t’i grabisin edhe telefonin celular.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close