Këto janë ushqimet që ju ndihmojnë të largoni stresin

Kliko per me shume info

Një pjesë e madhe e njerëzve përjetojnë stres ose ankth në jetën e përditshme, por ka një mënyrë për ta parandaluar.

Zgjidhja janë gjithmonë ushqimet. Nuk është e nevojshme të merren medikamente ose të bëhen terapi për këtë.

Kliko per me shume info

Mjafton të konsumoni këto ushqime dhe ti bëni pjesë të dietës ushqimore, në mënyrë që të ndiheni më të qetë.

1-Qershi – Ju bën të ndiheni të qetë;

2-Kivi – Redukton nivelin e stresit;

3-Ushqimet e detit – Ju ndryshojnë humorin;

4-Avokado – Ju ndihmon që të jeni të kthjellët;

5-Fasule dhe thjerrëza – Kanë proteina, prandaj ju japin forcë;

6-Jogurt – Ndihmon me simptomat e stresit dhe stabilizon gjendjen shpirtërore;

7-Drithëra – Largon rrezikun për tu prekur nga sëmundjet kronike;

8-Qumështi – Largon ankthin;

9-Fara kungulli – Ndihmon që të ndiheni të lumtur.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here