Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Sulm terrorist në Turqi, 4 të vdekur e 13 të plagosur

Turqia është tronditur mbrëmjen e sotme nga një sulm terrorist.

Sipas mediave turke,një shpërthim i fuqishëm me eksploziv ka ndodhur në zonën Kulp të Dijarbakirit, duke vrarë 4 civilë dhe plagosur 13 të tjerë.

Mediet turke raportojnë se eksplozivi i punuar me dorë ishte vendosur nga anëtarët e organizatës terroriste PKK dhe ka shpërthyer gjatë kalimit të një automjeti civil që transportonte punëtorët e pyjeve.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur një numër i madh i ambulancave dhe policia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.