Politika

Spahiu nxjerr dokumentin: Berisha e quante Azem Hajdarin bashkëpunëtor të sigurimit

Ish nenkryetari i KLD dhe ish gjyqtari Kreshnik Spahiu pavarësisht se tashmë jeton në Gjermani, duket se vazhdon ta ndjekë politikën shqiptare.

Një nga ngjarjet që kishte vëmendje politike dhe mediatike, ishte edhe 21 vjetori i Azem Hajdarit. Spahiu në një postim në facebook e fton Rudina Hajdarin të lexojë gazetat politike të asaj kohe, e pikërisht atë të Sali Berishës.

Postimi i Spahiut

E nderuar znj. Rudina Hajdari,
21 vite më parë u ndërpre ëndrra e babait tënd dhe mikut tim më të mirë për një Shqipëri KuqeZi. Duke qenë se ti ishe fëmijë dhe nuk lexoje gazetat politike po të dërgoj intervistën e Sali Berishës kur Azemi ishte ende gjallë dhe ti krahasoje me lotët e tij dje në vendin kur legjenda kuqezi u vra mes tradhëtisë bardheblu!

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close