Politika

Ish-ministri zbulon dy sëmundjet e Ramës: Pse vesh atlete dhe…

Ish ministri dhe deputeti i PS Kastriot Islami ka zbuluar disa detaje nga jeta e kryeministrit Ei Rama.

“Rama nuk e do Integrimin. Mendon se duke mos u futur në BE mund të bëjë më shumë zullume këtu. Rama nuk merret me çështjen kryesore kur niset për të diskutuar mbi integrimin në BE, por niset me tre maska.

Maska e parë është maska e atleteve. Atletet ai a një sëmundje herrnie diskale dhe nuk qendron gjatë në këmbë, ka dhimbje, ndërkohë që e përdor si çështje marketingut. Po ta shohësh me vëmendje ai ka dhimbje dhe nuk ecën do të përfundojë me shkop.

Maska e dytë është ajo e brekusheve, ai i vesh për takimet në BE që zgjasin gjatë, edhe brenda por edhe jashtë. Kjo kam përshtypjen që kjo lidhet, ka pasur raste që janë nxjerrë foto me prostatën e tij. Në thelb është çështje prostate, pavaresisht se ai përpiqet që ta nxjerri si çështje modernizmi.

E treta lidhet me pikturat e tij. Është ajo zhgarravina se ato nuk janë piktura.

Ish reporter i këshillit të Europës, kisha marrëdhënie të ngushta. Ka disa shqetësime kryetari i PS-së. Pavaresisht se njerëzit e tij mundohen që ta maskojnë. Përdori këtë maskën e tretë, për ti thënë ky jam unë. Është për të ardhur keq, por në tetor nuk ka negociata.”- u shpreh Islami.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close