Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, humb jetën e mitura

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gziq, ku një vajzë e mitur ka humbur jetën.

E mitura po udhëtonte në makinë me babain e saj, kur në një moment, shoferi ka humbur kontrollin dhe makina është përplasur me anësoret e autostradës.

Vajza e mitur pësoi dëmtime të rënda ku fillimisht humbi të dy gjymtyrët e këmbës, dhe pas transportimit me urgjencë në Spitalin e Traumës, ndërroi jetë.

Ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes pas 40 minutave. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.