Aktualitet

Vlorë/Gomonia me 5 persona lëshon sinjalin SOS

Një gomone me 5 persona në bord, në afërsi të Karaburunit, ka kërkuar ndihmë duke lëshuar sinjalin SOS. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00.

Për t’u ardhur në ndihmë drejt gomones u nis Policia Kufitare të cilët bënë të mundur shpëtimin e personave që ishin në bord. Mësohet se gomonia pësoi defekt në motor. Të gjithë personat e shpëtuar nuk kanë asnjë lëndim.

“Sot rreth orës 14:00 një mjet i vogël lundrues me flamur shqiptar, që ishte duke lundruar në gjirin e Vlorës me 5 persona në bord, pësoi defekt në motorr. U njoftua Policia Kufitare e cila dërgoi një mjet për dhënien e ndihmës”, njoftoi QNOD.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close