Bota

Vajza i vjedh para prindërve, paguan shokun që t’u marrë jetën

Një 17-vjeçare nga Jumatile, është arrestuar pasi dyshohet se ka tentuar t’i vrasë prindërit e saj në Florida.

Alice Michelle Hatcher akuzohet se ka vjedhur 1.400 dollarë nga prindërit e saj Michael dhe Tammy Scheller.

Ajo, fillimisht vodhi kartelën e tyre bankare dhe tërhoqi 500 dollarë, 100 prej të cilave i shpenzoi për kokainë, ndërsa 400 i dha mikut të saj për të vrarë prindërit e saj.

17-vjeçarja ishte përpjekur dy herë të punësojë dikë për t’i vrarë ata.

Pasi shoku i saj u largua, ajo pagoi një person tjetër me 900 dollarët e mbetur.

Rasti u raportua në polici nga një i ri, i cili tha se Alice i kishte dhënë një shoku të tij “një grusht parash” për të gjetur dikë për ta kryer vrasjen.

Sipas The Indenpedent, i dashuri i saj i tha policisë se ka parë Alice më 9 shtator në një vend të njohur për shitjen e drogës dhe se ajo i tha se dëshironte të vriste prindërit. Ajo i rrëfeu se kishte paguar dy persona për ta kryer vrasjen.

Pas presionit të policisë, ajo pranoi se pas dështimit të parë, kishte paguar një burrë me ngjyrë, 900 dollarë.

Ajo do të mbetet në paraburgim, ndërkohë që prindërit kanë paralajmëruar padi. Vajza e tyre do të dalë në gjykatë më 3 tetor.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close