Aktualitet

Itali, 11 të arrestuar pas një operacioni antimafia

Një operacion antimafia u krye në qytetin e Palermos nga karabinierët të cilët arritën të arrestonin 11 persona me akuzën për zhvatje me metoda mafioze.

Hetimet e koordinuara nga strukturat e antimafias kanë zbuluar interesat e organizatës ”Cosa Nostra” mbi kontrollin dhe menaxhimin e klubeve të natës në kryeqytet dhe në krahinat përreth.

Organizata kontrollonte shërbimet private të sigurisë në ambientet e jetës së natës duke u imponuar bizneseve punonjës dhe tarifa për secilin person të punësuar.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close