Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Pedagogu kërkoi seks për notën, reagon Rama: Kush i denoncon, ka bursë falas

Pas publikimit te videos se pedagogut te Elbasanit i cili kerkon seks me nje studente ne kembim te notes ne provime, ka reaguar Kryeministri Edi Rama.

Kreu i qeverise ka premtuar bursa per ata studente te cilet nuk pranojne te bien pre e skemave te korrupsionit por vendosin ti denoncojne ato.

Postimi i Rames:
Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit.

Një ide në diskutim është:Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë,zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.