Lajmi i fundit

Vendimi për Saimir Tahirin, ambasadori i BE: Flasim pasi të shohim dosjen

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me vendimin ndaj ish ministrit Saimir Tahiri.

Për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili nuk do të shkojë në burg, por do të jetë për 3 vite në shërbim prove u pyet ambasadori i BE-së, Ligi Soreca

“Si ish-prokuror, nuk mund të komentoj pa lexuar dosjen. Më lejoni të lexoj një herë vendimin dhe pastaj do flas”, u shpreh Soreca.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close