Lajmi i fundit

Ministria e Mbrojtjes: Termeti 7.5 balle goditi Shqiperine

Ministria e Mbrojtjes ka raportuar te dhenat e fundit ne lidhje me termetin qe goditi vendin diten e sotme. Sipas te fundit nga Igjeum: Termeti ka qene me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle.

Lekundjet jane regjistruar 30 km ne veri te Durresit…ne bregdet afer Kepit Rodonit.

Ministria e Mbrojtjes dhe Emergjencave Civile njoftuan se po ndjekin minute pas minute situaten emergjente te krijuar pas lekundjeve te ores se fundit e njeheresh po u pergjigjet nevojave te mundshme. Siituata eshte nen kontroll, demet per momentin duken pa pasoja te renda.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close