Aktualitet

Gjithçka per Lejet e qendrimit dhe nenshtetesine greke

Emigrantet kane pasur probleme me te ardhurat, ne aplikimit te lejes europiane 5-vjecare. Ne lidhje me kodin 389 eksperti i emigracionit, Fatos Malaj u përgjigjet pyetjeve të shikuesve dhe jep gjithë sqarimet e nevojshme.

Ai thekson se duhet pasur shume kujdes ne kete aspekt, pasi kerkesa per nenshtetesi mund te refuzohet qe ne momentin qe aplikimi shkon me kete kod.

Nje tjeter problem jane kontratat koheshkurtera te shtepive, ku duhet theksuar se pa pasur llogari per pagimin e ujit dhe dritave nuk mund te apelikoni.

Ndiq VIDEON NGA MINUTA E 02.00 e ne vazhdim:

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close