Politika

Negociatat/Rama: Jam optimist per vendin tim

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat irlandeze për çështjen e negociatave dhe asaj që pritet të ndodhë javën e ardhshme, kur duhet të ketë dhe nëj vendim nga BE për Shqipërinë.

Kreu i qeverisë ka deklaruar se nuk është optimist për atë që do ndodhë javën e ardhshme por e lidh këtë me situatën e BE.

“Nuk jam optimist për atë që do ndodhë javën e ardhshme. Jam optimist për vendin tim, jo për atë që po ndodh në BE. Unë jam optimist për të ardhmen e vendit tim.

S’duam anëtarësim brenda javës por hapjen e bisedimeve. Mund të zgjasin 10 vite deri në anëtarësim”, ka thënë Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close