Lajmi i fundit

LSI: Mjerimi i arsimit shqiptar, si po nis viti i ri akademik

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka ngritur zërin në një deklaratë për shtyp për situatën në të cilën po fillon viti i ri akademik dhe gjendjen në të cilën gjendet sot arsimi.

 

“Në vend që sot që viti akademik sot të fillonte me degë të kërkuara, po nis me auditore bosh apo në degë të kërkuara nga Gjermania për t’i punësuar.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close