Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Njihuni me benefitet shendetsore te arrave

Konsumimi i arrave ka një ndikim shumë pozitiv për shëndetin e zemrës. Ato ndihmojnë në zvogëlimin e nivelit të kolesterolit në gjak.

Ngrënia e përditshme e arrave ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës. Ato përmbajnë acide yndyrore të pangopura, të cilat përmirësojnë funksionimin normal të shumë proceseve në organizëm.

Disa nga benefitet e tjera te arrave janë:

Ndihmojnë në humbjen e peshës– ato përmbajnë një numër të vogël të kalorive, prandaj janë ideale për t’I konsumuar si pjesë e dietave.

Zvogëlojnë inflamacionin– arrat kanë veti anti-inflamatore.

Zvogëlojnë rrezikun e sulmit në zemër– shumë studime kanë treguar, se arrat kanë nëj numër të lartë të benefiteve për zemrën.

Të mira për trurin– në studimet e bëra, është vërtetuar që arrat janë shumë të mira edhe për funksionimin sa më të mirë të trurit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.