Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Bien temperaturat, por s`ka reshje, parashikimi i motit per sot

Shqiperia sipas meterologeve sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Meteoalb ben me dije se temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 16ºC, në zonat e ulëta nga 15ºC në 25 ºC dhe në zonat bregdetare nga 18C në 27ºC.

Era do të fryje në drejtim Perëndimor- veriperëndimor me forcë valëzimi në 2 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 06ºC deri në 17ºC dhe në zonat e ulëta nga 11ºC në 22ºC.

Leave A Reply

Your email address will not be published.