Aktualitet

Serish lekundje termeti ne Shqiperi, ja ku ishte epiqendra

Vetëm një muaj pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë, duke shkaktuar mjaft dëme në Tiranë dhe Durrës, lëkundje të tjera janë ndjerë mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm në vend, duke rikthyer panikun te qytetarët.

Lëkundjet e tokës janë shënuar mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm, këtë radhë të zhvendosura në veri të vendit.

Instituti i Gjeoshkencës njofton se lëkundja e parë është shënuar në orën 23:15, me magnitudë 3.1, 32 kilometra nga qyteti i Peshkopisë dhe 24 kilometra nga verilindja e Librazhdit. Ndërkohë, mëngjesin e sotëm, në orën 07:25 është regjistruar lëkundja e dytë, me një magnitudë 2.4, sërish në qytetin e Librazhdit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close