Ekonomia

Qytetari nxjerr blof “Air Albania”, zhgenjim total, ngrita zerin, askush s`e rruajti

Një qytetar ka mbetur i zhgënjyer nga udhëtimi me ‘Air Albania’ për në Milano, pasi sipas tij çdo gjë është vetëm marketing dhe realiteti është krejt tjetër.

Qytetari ka shkruar tek “Brryli Brodëay”, duke publikuar edhe disa foto ku thotë se çdo gjë ishte në turqisht dhe në anglisht. Madje ushqimi që servirnin ishte pa datë skadence.

Ja çfarë shkruan qytetari:

Te premten e shkuar udhetova drejt Milanos me AirAlbania. Zhgenjim total nga marketingu dhe promocioni i bere vs realitetit:

1. Avioni ka vetem flamurin turk.

2. Brenda avionit shenjat e daljes se emergjences jane vetem turqisht dhe anglisht

3. instruksionet ne rast emergjence tek uleset jane vetem turqisht dhe anglisht

4. Ekranet nuk funksionojne edhe pse thone jane avione te rinj

5. Ketu fillon drama( sherbejne ushqim pa date skadence. E tmerrshme Nena e femije qe i sherbehet ushqim pa date skadence, te pa kontrolluara. pas nje debati me ata, asnje nga pasagjetet nuk u sensibilizua. as stafi nuk beri njoftim ne lidhje me ushqimin, te pakten ti informonin. as nuk u plasi fare.

ne kthim e njejta histori , perseri e ngrita zerin qe te degjonin te gjithe e asnje nuk e rruajti. as stafi as pasagjeret. te gjithe vazhduan te hanin pulen me rrezik salmonele dhe djath.

turp per gjatoshin dhe ballokumen e ministrise.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close