Aktualitet

Kuti ne koke per te mos kopjuar, shkolla behet virale ne rrjet

Një shkollë në Indi është kritikuar pasi u ka kërkuar studentëve të mbajnë kuti kartoni mbi kokën e tyre gjatë provimeve në përpjekje për të parandaluar mashtrimet.

 

Zyrtarët në Kolegjin Parauniversitar Bhagat në shtetin jugor të Karnataka kanë kërkuar falje pasi një seri fotografish që dokumentojnë procesin e çuditshëm të anti-mashtrimit u bënë virale shkruan albeu.com.

 

Fotot tregojnë studentët që kanë vënë në kokë një kuti me një katror të prerë nga përpara, duke i penguar ata të shohin kudo tjetër, por drejt tyre, për t’i ndaluar ata të kopjonin bashkëmoshatarët e tyre.

 

 

Po juve si ju duket si metodë?

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close