Sport

Rikthehet Ikardi, shenon nje gol ne 75 minuta te luajtura

Mauro Ikardi është kthyer të jetë bomberi që të gjithë njohim. Tashmë në Paris po e shijojnë në maksimum formën e sulmuesit argjentinas, që ditën e djeshme ndaj Bryzhit shënoi një dygolësh, i pesti përtë në 6 ndeshje të luajtura me fanellën nr 18 të Paris Sën Zhërmenit, numra që tregojnë formën e mirëtë ish-kapitenit të Interit.

Kaosi i sezonit të fundit tashmë duket një kujtim i largët. Divorci, ndonëse momental, me Interin është e shkuar e harruar. Ikardi, që ka zbarkuar në Paris me skepticizëm të plotë, tashmë ka rigjetur veten. Ka fituar besimin e Tuhel, ka kaluar ngërçet fizike dhe ka gjatur rrugën e golit.

Ndonëse ka një konkurrencë gjigantësh si Kavani, Mbape e Nejmar, Ikardi ka marrë një rol prej protagonisti absolut. Deri më tani tre ndeshje në Champion në tre ndeshje të lajtura, në Ligue 1 dy gola në tre ndeshje. Nuk ka më dyshime, Mauro është kthyer!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close