Lajmi i fundit

Rikthehen lekundjet ne vend, ja ku ishte epiqendra

KORÇË
Lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar këtë të martë në vendin tonë. Mbrëmjen e sotme janë ndjerë lëkundje të tjera sizmike në rajonin juglindor, konkretisht në zonën e Devollit.

Sipas ESMC-së, tërmeti ka qenë i shkallës 3.1 i shkallës Rihter me epiqendër 15 km nga qyteti i Korçës. Lëkundja janë ndjerë në zonë rreth orës 19:15 minuta, ndërsa deri tani nuk raportohet për probleme tek banorët e zonës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close