Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

SHBA jep lajmin e mirë, ja shteti europian që përfiton viza amerikane për 90 ditë

Një lajm i mirë është konfirmuar ditën e sotme nga presidenti i Polonisë Andrzej Duda pas takimit me ambasadoren e SHBA-së në shtetin polak Georgette Mosbacher.

Polakët tashmë kanë mundësinë të udhëtojnë për 90 ditë me viza amerikane për qëllime turizmi dhe biznesi drejt SHBA-së.

Sipas gjasave, 11 nëntori pritet të jetë data kur qytetarët polakë do të udhëtojnë me programin ”Visa Waiver”, megjithatë data zyrtare do të konfirmohet në ditët e ardhshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.