Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Basha përshëndet autoritetet italiane dhe Kryqin e Kuq për shpëtimin e Alvinit: Misioni vazhdon!

 

Për lajmin e mirë të shpëtimit të 11 vjeçarit shqiptar Alvin Berishës nga kampi i ferrit në Siri, ka reaguar edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha.

Gjatë një takimi me të rinjtë në Vlorë, Basha ka falenderuar nga zemra të gjithë ata që e bënë të mundur shpëtimin e të miturit, veçanërisht autoritetet italiane, Kryqin e Kuq Italian.

“Dua të falenderoj nga zemra të gjithë ata që bënë të mundur, që ai të jetë i sigurtë, veçanërisht autoritetet italiane, Kryqin e Kuq italian. Kjo tragjedi nuk ka mbaruar. Kemi dhjetëra fëmijë të tjerë në këto kampe.

Dua të shpreh kënaqësinë time personale edhe si prind për lajmin e mirë që morëm për Alvinin. Është një dramë që na ka mbajtur mbërthyer. Është drama e një djaloshi, të shkëputur nga gjiri i familjes.

Dua të falenderoj nga zemra të gjithë ata që bënë të mundur, që ai të jetë i sigurtë, veçanërisht autoritetet italiane, Kryqin e Kuq italian. Kjo tragjedi nuk ka mbaruar. Kemi dhjetëra fëmijë të tjerë në këto kampe.

Misioni vazhdon. U bëj thirrje të gjithëve, veçanërisht partnerëve që na kanë ndihmuar deri tani, veçanërisht partnerëve italianë dhe partnerëve të tjerë, të bëjnë gjithçka për këta fëmijë, duke i nxjerrë nga ato kampe të tmerrshme. Por le ta mbyllim me diçka të mirë dhe t’i themi Alvinit, rrugë të mbarë e mirë se të kthesh në gjirin e familjes”, tha Basha.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.