Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ja kush eshte personazhi i vertete, i cili u be figura e personazhit te filmit vizatimor “Shrek”

Personazhi më i njohur i filmave vizatimorë dhe fitues i disa çmimeve, Shrek, është frymëzuar nga një person i vërtetë.

Ai quhet Maurice Tillet dhe kur ishte rreth të njëzetave, ai u godit nga një sëmundje e rrallë që shkaktonte rritjen e kockave në disa forma të pazakonta.

Ndjenja e refuzmit nga qyteti i tij i lindjes në Francë, e bëri Maurice të zhvendosej në SHBA dhe atje u bë një mundës i famshëm profesionist.

Leave A Reply

Your email address will not be published.