Lajmi i fundit

Termeti i forte lekund Korcen pas mesnate

Nje temet i forte eshte regjistruar ne Korce pas mesnates.

Lekundjet jane regjistruar ne ora 00.02. Sipas burimeve nga Korca, mesohet se termeti eshte ndjere ne disa levizje qe kane vazhduar per disa sekonda ndersa lekundja me e forte ka qene ajo e casteve te para.

Ende nuk ka raportime per deme ndonese Korca ka qene epiqender e disa termeteve gjate javeve te fundit.

Sipas IGJEUM, termeti ka ndodhur ne verilindje te zones se Bezhanit ne Korce, me magnitude 2.2 balle dhe ne thellesi 7 kilometer nga siperfaqja e tokes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close