Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ekzekutoi dy burra nën efektin e kanabisit, gjykata liron djalin e policit

Një 18 vjeçar në Angli vrau dy burra dhe ia doli të ikë nga burgu, kurse shumë shpejt ra në duart e policisë.

I pandehuri Max Coopey ishte nën efektin e drogës në gushtin e vitit të kaluar kur përplasi për vdekje Jason Imi, 48 vjeç dhe John Shackley, 61 vjeç.

Në dënimin e parë, ai u detyrua të punojë për komunitetin. Dy muaj pas ngjarjes tragjike, Max u kap duke drejtuar një makinë në gjendje të dehur.

Ai u dënua me tre muaj burg javën e kaluar, por sot doli me lirim me kusht.

Leave A Reply

Your email address will not be published.